Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Film w Edukacji i Wychowaniu

Fundacja Innowacji Sołeczno Kulturalnych realizuje projekt  „Edukacja historyczna młodzieży z wykorzystaniem narracji filmowej w ramach100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Projekt realizowany jest w  oparciu o grant Biura Edukacji M.ST. Warszawa w roku szkolnym 2018-2019 w szkołach warszawskich.

Celem zadania jest stworzenie uczniom, możliwości poznania ciekawej historii Polski poprzez prezentację krótkich filmów mówiących o ważnych historycznie momentach. Prezentacja filmów będzie wstępem do warsztatów, w których uczniowie będą wykonywać działania inspirowane oglądanym filmem. Prezentowane filmy pochodzą z festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, który wyłonił filmy edukacyjne nawiązujące do obchodzonej 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przykładowo uczniowie obejrzą dokumentalne filmy: "Dywizjon 303" Sławomira Malinowskiego, który opowiada o zmaganiach Polskich lotników w wojnie o Anglię podczas II Wojny Światowej i ich losach powojennych.

Radosław” Małgorzaty Bramy,  którym opowiada o jednym z mało znanych dowódców Powstania Warszawskiego Janie Mazurkiewiczu, który był nie tylko uczestnikiem powstania, ale także legionistą, oficerem wywiadu, wykładowcą taktyki piechoty w Szkole Wojskowej w Rembertowie.

Enigma sukces poznańskich matematyków” Joanny Malinowskiej.  Film dokumentalny przedstawiający ogromny udział wykładowców i absolwentów matematyki Uniwersytetu Poznańskiego w złamaniu kodu niemieckiej maszyny szyfrującej ENIGMA. Ogromna wiedza i talent trzech absolwentów matematyki Uniwersytetu Poznańskiego: Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego miały udział w  szybkim zakończenia II wojny światowej oraz ocalenia wielu istnień ludzkich.

„Rejtan”  Marka Brodzkiego, prod. WFDiF. Film  pokazuje jak Rosja, Austria i Prusy pod różnymi pretekstami zajmują jedną trzecią terytorium Rzeczypospolitej. To początek procesu całkowitej utraty niepodległości. Przekupieni przez Rosję posłowie na Sejm z 1773 roku chcą usankcjonować I rozbiór Polski. Poseł Tadeusz Rejtan próbuje nie dopuścić do tego aktu zdrady. Film opowiada o tym dramatycznym wydarzeniu.

Dzięki narracji filmowej młodzież może zbudować własny skrypt poznawczy–jak interpretować ważne momenty z historii Polski. Taki skrypt pozwoli jej uczyć się historii ze zrozumieniem. Projekt realizowany jest w  szkołach warszawskich  ale fundacja gotowa jest do jego realizacji na terenie całej Polski.

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.