This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Miasto zatopionych Bogów

Złoty Kopernik w kategorii "Archeologia" na V Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Podcastów Edukacyjnych EDUKINO 2014 w Warszawie

Miasto zatopionych Bogów

reż. Zdzisław Cozac.
Producent: TVP HISTORIA

 

W filmie reżyser - Zdzisław Cozac - zajął się wczesnośredniowiecznym Wolinem. "Miasto zatopionych bogów" prezentuje ciekawe badania archeologiczne, przywołując legendę o Winecie, porcie i ważnym ośrodku handlowym, mającym się znajdować u ujścia Odry. Jako pierwszy wspomniał o niej XI-wieczny kronikarz niemiecki Adam z Bremy. Ten bogaty ośrodek miał zostać złupiony i zniszczony przez Duńczyków w połowie XI w. Z czasem powstała legenda mówiąca o pochłonięciu Winety przez morze, co było karą za winy jej mieszkańców.

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.