Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jury IX Festiwalu Filmów Edukacyjnych
EDUKINO 2018

Sławomir Malinowski

dr Józef Chwedorowicz

Tadeusz Rzeczycki

 

Więcej informacji o osobach zasiadających w Jury IX Festuwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO 2018:

Jury EDUKINO 2018

EDUKINO 2018

Projekcje filmów nagrodzonych i wyróżnionych na
IX Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO 2018

Projekcje odbędą się w kinie Muzeum Narodowego w Warszawie w dniu 14 Listopada 2018

WSTĘP WOLNY

10.05 RODZINNE PRZEBOJE reż. Darek Regucki, prod. Wydawnictwo Rubikon
10.25 PAPIEROSY I E-PAPIEROSY reż. Marcin Wołkowicz, prod. Multieducatio.pl
10.45 PRZYSIĘGA KOŚCIUSZKI NA RYNKU W KRAKOWIE reż. M.Brodzki, prod.WFDiF
11.20 AMERYKAŃSKI SEN reż. Marek Skrzecz, prod. Studio Munka
11.50 DROGA DO KRÓLESTWA reż. Zdzisław Cozac, prod. Media Promocja
12.40 ŚWITEZIANKA reż. Julia i Mai Bui-Ngoc, prod. Bui film
13.00 Uroczyste wręczenie Złotych Koperników, Nagród Ministra Kultury i wyróżnień
13.45 OSTATNI KLEZMER reż. Janusz Majewski, prod. WFDiF
14.35 STEFAN STARZYNSKI. ŚLEDZTWO UMORZONO reż. H. Etemadi, prod. H Etemadi
15.45 GRUSS AUS OPPELN reż. Alicja Schatton, prod. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

O FESTIWALU

Od dziewięciu lat w listopadzie promujemy film edukacyjny.

Pokazujemy festiwalowej publiczności najlepsze nowe filmy krótkometrażowe o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych. Najlepsze z nich nagradzamy festiwalową statuetką - Złotym Kopernikiem.

     Co roku festiwalowa publiczność przekonuje się, że:
:) film może zmienić porcję wiedzy w atrakcyjną, czasem trzymającą w napięciu, opowieść o wysokich walorach artystycznych;
:)  dobra narracja filmowa zmienia badanie trudnych zagadnień w fascynującą przygodę, której szczegóły zapamiętuje się trwale i bez wysiłku.

     Zachęcamy nauczycieli i uczniów do korzystania z filmów, których wartość edukacyjna sprzyja realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego w edukacji szkolnej na różnych jej etapach, jak również takich, które rozwijają pasje poznawcze i inspirują do pogłębiania różnorodnych zainteresowań. Udział w festiwalu rozwija u młodzieży nie tylko zainteresowania, ale i kompetencje do odbioru filmu  dokumentalnego i popularno-naukowego.

  Spektrum zagadnień prezentowanych w festiwalowych filmach jest szerokie i z roku na rok ewoluuje. Obok  tematyki podążającej za podstawą programową - odkrywczych i atrakcyjnych filmów historycznych, interpretacji literackich, czy filmowych prezentacji praw i zjawisk natury - poczesne miejsce zajmują filmy o sztuce i obrazy odsłaniające ukryte mechanizmy zjawisk, które coraz częściej obserwujemy w życiu społecznym, a które niosą zagrożenia, jakich młodzi często nie dostrzegają. Osobną, interesująca kategorię stanowią filmy i podkasty poświęcone rozwojowi osobistemu.

--------------------------------------------------------------

     Wydarzenia festiwalowe są okazją do szerokiego oglądu i oceny obecnej kondycji filmu edukacyjnego w Polsce, a zarazem forum dyskusji i laboratorium eksperymentalnym badającym możliwości stymulowania jego rozwoju. Zaproszeni twórcy, producenci i dystrybutorzy filmu edukacyjnego spotykają się z odbiorcami: z reakcjami, opiniami i pytaniami młodych widzów, a ze strony przedstawicieli władz oświatowych, dyrektorów szkół i pedagogów zainteresowanych wykorzystaniem filmu w pracy z uczniem - z informacją na temat potrzeb, trudności i oczekiwań.

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.